Elif Ovalı
Elif Ovalı
Hakkımda
Hakkımda
Yüzyıllardır tarımla uğraşan bir ailenin temsilcisi Elif Ovalı öğretim görevlisi ve aynı zamanda gıda üreticisi TEOFARM markasının kurucusu. 3 çocuk annesi.

Mustafa Kemal Üniversitesi’nde Toplumsal Hizmet, Kültür Pazarlaması derslerini vermekte, sosyal girişimci olarak da Antakya’nın değerlerine sahip çıkarak kültür elçiliği yapıyor TEOFARM markası ile bu değerleri üreten bir çiftliği ve üretimi yaşatıyor.

Sosyal sorumluluk projesi olarak yayın hayatına kazandırdığı Anadolu’nun Gönül Şefleri isimli yemek ve kültür içerikli kitabın yayın koordinatörü ( Anadolu’nun Gönül Şefleri, kitabı Ateş Bazı Veli Mutfak Kültürleri Günlerinde araştırma inceleme alanında ödüllü bir çalışma)

Yaşadığı şehre gönülden bağlı, tarihine ve kültürüne sahip çıkan bu konuda da sürekli araştırmalar yapan Elif Ovalı’nın tarihe saygı, eski eserleri koruma bilinci konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla kaleme aldığı “ Doğu’nun Kraliçesi’nin Tacı Antakya Köprüsü” isimli bir araştırma inceleme kitabı var.

TEOFARM markası ile bölgenin endemik bitkilerinin üretilmesi ve yaşatılması için üretim yapmaktadır.  Ailesinin yüzlerce yıldır sürdürdüğü tarımı topraktan tabağa izlenebilir ve sürdürülebilir bir üretim ile son ürün haline getirmektedir.  Aile işletmeciliğini daha değerli ve sürdürülebilir bir üretim modeli ile devam ettirebilmek için çalışmalar yapmaktadır. TEOFARM Modeli sayısal verileri de ortaya koyarak sürdürülebilir aile işletmeciliği olarak tarımda markalaşmak isteyen başka kişilere de örnek olmakta ve yol göstermektedir.